Zapraszamy na dzień z grą Dust 1947, który odbędzie się 17.03.2018 w Katowickim ERPEGIE!

Wypróbować grę będzie można od ok 13:00 do ok 19:00.     Zapisz się!

Wstęp: bezpłatny

Witajcie w czasach drugiej wojny światowej – innej jednak niż ta, którą znacie z podręczników historii. W roku 1938 Niemcy odkryli na Antarktydzie rozbity statek kosmiczny wraz z ocalałym członkiem załogi. Natychmiast rozpoczęli badania znaleziska, zaś za-hibernowanego przybysza z obcej planety wysłali U-bootem do Europy. Wybudzenie go i nawiązanie kontaktu pozwoliło Niemcom wykonać technologiczny skok na niespotykaną skalę. W świecie zmienionym przez te wydarzenia rozgrywa się Dust 1947.

Gra osadzona jest w fikcyjnym uniwersum, w którym II wojna światowa trwa nadal, a dzięki odkryciu niezwykłego minerału zwanego VK, czołgi i pojazdy zostały zastąpione przez potężne maszyny kroczące i inne supernowoczesne rodzaje broni. Zmagania oddziałów rozstrzygane są na podzielonej na kwadraty planszy. Wyznaczanie linii wzroku, zasięgu strzału czy możliwości ruchu jest proste i intuicyjne dzięki lekkim i przejrzystym zasadom. Czynności te nie wymagają używania miarki czy innych urządzeń. Wystarczy policzyć pola na planszy bądź wyznaczyć linię między kropkami znajdującymi się na środku każdego kwadratu. Gra jest bardzo przystępna dla nowych graczy, a przy tym oferuje szerokie możliwości taktyczne i dużą różnorodność przy konstruowaniu swojej armii. Możliwa jest również gra na makiecie, podobnie jak w klasycznych systemach bitewnych.

Jedną z głównych zalet systemu jest dostępność gotowych, złożonych i zapodkładowanych modeli. Po otwarciu pudełka możecie od razu dołączyć je do bitwy, bez żmudnego sklejania i przygotowywania armii. Oczywiście tak jak w innych systemach również tutaj dostępne są modele do samodzielnego złożenia. Dust 1947 oferuje też szeroką linie gotowych, profesjonalnie pomalowanych modeli.

 

Grę zaprezentuje Herr Marek Laskowski, przedstawiciel Warfactory, dystrybutora gry na Polskę.

 

 

dust 1947, dzień z grą, game day
Published
Views 360

Comments

Zostaw komentarz

Brak komentarzy, ale dodając swój pomagasz ERPEGIE.